Blog Details

KALİTELİ MOBİLYA TERCİHİ NASIL YAPILIR?

Mobilyalar günlük hayatımızın vazgeçilmezleri arasındadır. Evimizde, işyerimizde sürekli kullandığımız ürünlerin kaliteli ve dayanıklı olması önemlidir. Kalite ve dayanıklılık, uzun yıllar kullanım ömrü sunması demektir. Kaliteli mobilya hem dayanıklıdır kolay yıpranmaz hem estetik açıdan gözümüze hitap eder. Mobilyanın kaliteli olduğunun anlaşılmasında birden çok değişkenin göz önüne alınması gerekir. Bu değişkenler ne kadar birbirini tamamlarsa aldığımız mobilyanın da o kadar kaliteli olduğunu söyleyebiliriz.

Mobilyada Kalite Nasıl Anlaşılır?

Mobilyanın kalitesi fiyatları ile doğru orantılıdır. Fiyatı yüksek mobilyalar daha çok işçilik ve kaliteli malzeme gerektirdiğinden fiyatları daha yüksek olmaktadır. Bu yüzden öncelikle bütçenizi belirlemeniz ve bütçeniz üzerinden en kaliteli mobilyayı tercih etmeniz gerekmektedir.

Kaliteli mobilyalar gözle görülebilecek düzeyde albeniye ve çekime sahiptir. Bunda malzeme kalitesi ve işçilik göze çarpmaktadır. Öncelikle mobilyanın hangi ağaçtan yapıldığının bilinmesi gerekir. Masif olarak kullanılan bütün ağaç türleri mobilya imalatına uygun olmayabilir. Yapılan mobilyalarda MDF ve SUNTALAM malzemeler öne çıkmaktadır. MDF daha kaliteli imajı oluşmuş olmasına rağmen alacağınız ürüne göre SUNTALAM malzeme de tercih edilebilir. Fakat mdfye göre suntalam tercih etmemenizi öneriyoruz.

Mobilyalar büyük malzemelerdir. Birden çok parçadan oluşmuştur. Bu parçaların birbirleri ile uyumlu ve senkron olması önemlidir. Bu parçaların yapıştırma veya geçme olmasına dikkat edilmelidir. Yapıştırılan ürünlerin hangi kalite tutkal ile yapıştırıldığı da önemlidir. Mobilyanın ek yerlerinde ayrıklık olup olmadığına, sallanma yapıp yapmadığına da dikkat edilmelidir. Herhangi bir açılma veya gevşeme yapan ürünler tercih edilmemelidir.

EVİNİZİN TARZINI OLUŞTURUN

Günümüzde estetik ve kaliteli mobilya her kesime ve bütçeye uygun olarak bulunabilmektedir. Ancak sizin göz zevkiniz ve mobilyadan ne istediğiniz çok önemlidir. Çok tercih edilen, çok satılan mobilyaların yanında eviniz ve eşyalarınız ile uyumlu mobilyaları seçmeniz ve kendi tarzınızı oluşturmanız da önemlidir. Evinizin ihtiyacı olan mimari ve atmosferi en iyi siz belirleyebilirsiniz.

WhatsApp Chat
WhatsApp İletişim Hattı

Login

Lost your password?