Blog Details

GELECEĞİN YENİ TRENDİ; AKILLI MOBİLYALAR

Teknolojinin hızla değişmesi ile birlikte her şey akıllanmaya başladı. Akıllı Telefonlar hayatımıza girdi. Akıllı bilgisayarlar ve tabletler derken her yeri sürücüsüz akıllı arabalar aldı. Bu teknolojiden nasibini alanlar arasında evlerimizde vardı. İlk akıllı ev sistemleri girdi hayatımıza, tek dokunuşla birçok işlemi yapabilmek hepimizi heyecanlandırdı. Tüm bunlardan sonra akıllı mobilya sistemlerinin de olmasına şaşırmamak gerekir.

Günümüzde artık evlerimizin küçüldüğünü malzemelerimizin arttığını düşünürsek akıllı yatakların, akıllı ranzaların ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlarız. Yakın gelecekte akıllı mobilyaların bir ihtiyaç haline dönüşeceğini öngörmek çokta zor olmayacaktır. Üretiminin artması akıllı mobilyaların fiyatlarını da olduğundan daha aşağı çekecektir.

 

Her Şey Bir Koltuktan Başladı

Bir zamanlar sadece oturmak için kullandığımız sade bir koltuk, bu gelişmelerin fitilini ateşledi. İlk önce açılır kapanır hale getirilen koltuk daha daha az alan kaplayıp daha rahat bir oturuş deneyimi sunmaya başladı. Bununla sınırlı kalmayan koltuklar şarj edebilen, masaj yapabilen, açılır kapanır yatak haline gelebilen, koltuğunuzu ısıtan, bardak soğutucuları olan kompleks bir hizmet ağına dönüştü. (Yandaki ürün görselimizi tıkladığınızda akıllı mobilyamızın detaylarını görebileceksiniz.)

 

Akıllı Mobilya Sistemleri Gelişmeye Devam Ediyor

Yaşanan bu gelişmeler hız kesmeden yoluna devam ediyor. Küçük evlerde alandan tasarruf sağlamak için çok amaçlı koltuklardan hem masa hem sehpa olabilen tasarımlara, duvara doğru açılıp kapanabilen akıllı ranzalara kadar birçok yeni tasarım görmek mümkündür. Ülkemizde de özellikle genç odalarında duvara doğru açılıp kapanabilen yatak modelleri epey ilgi görmektedir.

Adını son zamanlarda sıkça duyduğumuz nano teknolojinin de evlerimize girmesi ile mobilyalarımız ve bütün kadınların şikayetçi olduğu koltuklar kir ve mikrop tutmamakta, anti bakteriyel özellikleri ile daha temiz kalmaktadır. (Yandaki ürün görselimizi tıkladığınızda akıllı mobilyamızın detaylarını görebileceksiniz.)

 

 

Doğal Afetlerde Kurtarıcı Özelliği Gösterecekler

Akıllı Mobilyalar Hayatımıza rahat ve konforun yanında koruyucu vazifesi de görecekler. Yangın tehlikesi olduğunda tehlikeyi geciktirmek için üretilen son kat vernik sistemi sayesinde evde güvenliği artıracaktır. Deprem esnasında bulunduğu yeri haber verebilen mobilyalarda gelecekte önemi artacaktır. Artık koltuk kumaşları da, Amerikan Üretim ve İthalat kuralları gereği, alev almaz ya da tutuşmaz kumaş teknolojisi ile döşenmektedir.

Görme Engellilere de yaşam kolaylığı düşünülen akıllı gardıroplar sayesinde ise barkod okutarak giymek istenilen kıyafeti rahatça seçilebilmektedir.

 

Akıllı teknolojiler günümüzün olmazsa olmazları arasına girmese de gelecekte hayatımızda daha çok yer kaplayacağı şimdiden görülüyor. Teknolojinin gelişmesinden her alana girmesinden nasibini alan mobilyaların gelecekte daha çok üretileceği, buna bağlı olarak fiyatlarının aşağılara çekileceği ve evimizde yer edineceğini söyleyebiliriz.

WhatsApp Chat
WhatsApp İletişim Hattı

Login

Lost your password?